0.00грн.
Зробити замовленняОдним з найсучасніших джерел світла для фари авто дальнього і ближнього світла є ксенонова лампа. Замовити і купити цей елемент системи освітлення недорого за найвигіднішою вартістю ви завжди можете в нашому магазині з доставкою по всій Україні.
Ксенонові фари для автомобілів вперше з'явилися на серійній моделі в 1991 році. Саме BMW 7 серії поклав початок буму світлотехнічних рішень такого типу у світовій автомобільній промисловості. У чому ж особливість ксенонових ламп? Які їхні переваги та недоліки?
Ксенонова лампа - колись розкішний аксесуар, тепер - стандартне рішення
Спочатку ксеноновими фарами оснащувалися тільки автомобілі класу люкс. Сьогодні подібні рішення вже можна зустріти і в автомобілях середнього класу, причому великий відсоток нових автомобілів у стандартній комплектації також отримує ксенонове освітлення. Ксенонові фари в даний час є додатковим обладнанням для багатьох автомобілів B-сегмента і практично всіх автомобілів C-сегмента і вище.
Як це працює?
Ксенонова лампа працює за давно відомою технологією дугових ламп, яка застосовується ще з 1940-х років. За фактом ксенони - це газорозрядні лампи, в яких джерело світла створюється дією струму в середовищі стислої суміші благородних газів.
Ця технологія дає змогу значно знизити втрати енергії під час отримання світла порівняно з процесами, що відбуваються в стандартних автомобільних фарах. Незважаючи на нижчу потребу в електроенергії, ксенонові лампи забезпечують удвічі яскравіше джерело світла, ніж, наприклад, галогенні лампи.
Їхня колірна температура дуже близька до природного сонячного світла і має кращий колірний контраст, завдяки чому ксенонові лампи дають змогу швидше і точніше розпізнавати силуети пішохода, велосипедиста або дикої тварини на дорозі.
Якщо порівнювати такий параметр, як колірна температура, то у галогенної лампи він становить 3200 Кельвінів, у сонячного світла в безхмарний день - 5300 Кельвінів, а у ксенонового рефлектора - 4300 Кельвінів.
Інші особливості
Ксенонові лампи мають систему самовирівнювання та очищення, а випромінювання світла створюється ксеноновим джерелом, яке не містить вольфрамового дроту, характерного для стандартних ламп. Світло генерує електричну дугу, натягнуту між двома електродами, закритими в атмосфері благородних газів, насамперед ксенону.
Для увімкнення цього джерела світла у фарі необхідно подати високу напругу запалювання (приблизно 25 тисяч вольт). Надалі напруга стабілізується на рівні 42 В або 85 В, залежно від типу наявної ксенонової фари.
Висока довговічність за розумною ціною
Ксенонова лампа не є типовою лампочкою, оскільки в її структурі немає нитки розжарювання. У цьому випадку джерелом світла називають лампу, трубку або пальник. Термін служби ксенонової лампи може досягати 3000 годин, що втричі довше, ніж у галогенних ламп.
Ксенонові лампи легко впізнати за характерним блакитним світлом, яке вони випромінюють. Хоч вони і славляться дуже довгим терміном служби, з часом їхня світлоефективність знижується, змінюються параметри, колірна температура і яскравість світлового потоку.
Недоліком ксенонових ламп для багатьох автовласників також може бути їхня ціна. У вартість ксенонових ламп входять не тільки самі лампи, а й вартість спеціального генератора, так званого запалювача, необхідного для їхнього правильного функціонування.
Побічним ефектом під час роботи ксенонових ламп є утворення УФ-випромінювання, яке може негативно вплинути на дзеркало відбивача. Тому, приймаючи рішення про купівлю автомобіля з ксеноновими фарами, необхідно також враховувати витрати, пов'язані з регенерацією або заміною таких ламп у фарах.
Проекційна або параболічна ксенонова лампа?
Сучасний європейський автомобільний ринок пропонує ксенонові лампи, виготовлені за стандартами, регламентованими Постановою №99 Економічної комісії. Існує два основних типи ксенонових пальників:
- D2S - для проекційних (лінзових) рефлекторів;
- D2R - для ламп із параболічним дзеркалом (класика).
Також на ринку можна зустріти лампи D1S, які мають вбудований запальник, або ксенони D4S, оснащені системою XenEco, з якої повністю виключено ртуть.
Слід зазначити, що лінзові пальники з параболічними відбивачами, діафрагмою, що формує світловий потік, і лінзою, що фокусує, набагато ефективніші. Одним із видів лінзових ламп є біксенонові фари, які стають дедалі популярнішими, особливо в новітніх моделях автомобілів.